معرفی رنگ پودری

رنگ پودری متشکل از ذرات ریز و خشک رزین بعلاوه رنگدانه دلخواه شماست ، پودر رزین از طریق تپانچه پاششی شبیه پیستوله پاشش رنگ مایع اعمال می شود با تفاوت اینکه ، تپانچه پاشش و ذرات رزین حاوی شارژالکترواستاتیکی می باشند. وقتی ذرات رزین به قطعه کار پاشش می شود ، ذرات به سطح فلز می چسبند . این بدان علت است که قطعه کار به ارت زمین وصل گردیده است و ذرات را مثل آهن ربا به خود جذب می کند . ذرات چسبیده به سطح فلز ، در کوره های صنعتی مخصوص تا ۲۰۰ درجه سانتیگراد پخت می شود . رزین ذوب شده در سطح فلز همجوش شده و ایجاد سطحی یکدست ، ضخیم و مقاوم می کند.در این شکل نرده محافظی را مشاهده می کنید که با رنگ سفید پوشش داده می شود. نتیجه کار سطحی زیبا و براق با مقاومتی بسیار عالی در مقابل مواد شیمیائی ، خراش و پوسته شدن و سه برابر مقاوم تر از رنگهای پایه حلال می باشد. رنگ مایع پایه حلال می تواند تحت تاثیر شرایط آب وهوائی مثل دما و رطوبت قرار گرفته و نتیجه کار کیفیت پائین تر ،روان شدن و یا سطح پوست پرتقالی باشد. علاوه بر شرایط جوی ، مهارت نقاش نیز تاثیر مستقیم با کیفیت خواهد داشت . از آنجائی که رنگ پودری از طریق بارداری الکترواستاتیکی به قطعه کار می چسبد ، بدست آوردن یک سطح یکدست و با کیفیت  بالا در هر شرایط جوی ممکن می باشد. 

 لاک بی رنگ محافظ:

رنگ پودری همچنین می تواند به عنوان یک لاک بی رنگ برای محافظت فلز ، بدون اضافه کردن رنگدانه استفاده شود. بعنوان مثال برروی آلومینیوم پولیش شده ، ورق استیل ، و یا سایر اشیا برنجی . لاک بی رنگ از زنگ زدگی عناصر هنگام قرار گرفتن در شرایط جوی محافظت می کند . لاک بی رنگ همچنین می تواند برروی سایر رنگهای پودری بعنوان براق کننده و محافظ مضاعف استفاده شود.

موارد مصرف رنگ پودری :

تمامی فلزاتی که قابلیت شارز الکترواستاتیکی داشته و تحمل دمائی ۴۰۰ درجه فارنهایت را داشته باشد ، می تواند با رنگ پودری پوشش داده شود و ار آنجائی که پروسه رنگ پودری سازگار با محیط زیست بوده و عاری از هر گونه حلال می باشد ، بعنوان اولین ترجیح پوشش فلزی در سطح جهان مورد استفاده قرار می گیرد.
واقعیت امر ، استحکام و پایداری رنگ پودری به مراتب بهتر از رنگهای پایه حلال می باشد . پس اگر کیفیت و استحکام فاکتورهای مهمی برای شما هستند ، رنگ پودری می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد!